Смолянчанин участва на Балканиадата по плажен волейбол

Смолянчанинът Райчо Раев в тандем с Ивайло Кацаров участва в Балканиадата по плажен волейбол. Първенството за юноши до 20 години ще продължи до неделя в Решица (Румъния). Двамата волейболисти си осигуриха участието на Балканските игри, след като станаха първи в националния турнир по плажен волейбол за юноши до 20 години в Кърджали. Двамата станаха победители, след като надиграха варненците Цветомир Йотов & Петър Стояновски във финала с 2:1 (18:21, 22:20, 15:13). Третото място остана за кърджалийците Николай Кралев & Димитър Калчев, постигнали чиста победа в малкия финал над софийските юноши Милан Миланов & Виктор Костадинов.

Райчо Раев започна състезателната си кариера във волейболен клуб „Смолян”, след което няколко сезона бе разпределител на „Родопа”. От миналата година той е състезател на кърджалийския „Арда”, където продължава с успешното си представяне.