Мелемов откри осмомартенския футболен турнир за „Купата на Кмета”

Мелемов откри осмомартенския футболен  турнир за „Купата на Кмета”

Кметът Николай Мелемов откри осмомартенския футболен турнир за „Купата на Кмета”, който се провежда за трета поредна година . „Скъпи дами, пожелавам ви да сте живи, здрави, волни и ученолюбиви. Сигурен съм, че на днешния турнир ще победи красотата и не се съмнявам в успеха на всички”. С тези пожелания Мелемов откри надпреварата и даде старт на състезанието, което се провежда във физкултурния салон на ГПЧЕ „Иван Вазов”. Умения с топката, ловкост и бързина демонстрират ученички / 4-8 клас/ , сформирани в пет отбора. Те са от учебните заведения СОУ „Св.св.Кирил и Методий”, ОУ „Иван Вазов”, СОУ „Отец Паисий” , ПМГ „Васил Левски” и ОУ „Стою Шишков”. Водещ на турнира е Веска Бабаджанкова, а главен организатор е Даниела Керкелова, отговаряща за „Спорта” в община Смолян. Тя сподели, че пред състезателките, че през далечната 1987 г. в същия физкултурен салон е играла футбол и се е класирала на първо място. Отборът победител ще получи „Купата на Кмета”. Предвидени са и четири индивидуални награди: за голмайсторка, най-добра вратарка, най-полезна футболистка и най-технична футболистка. Цветя от кмета Николай Мелемов ще има за всички състезателки. Спортната надпревара се организира от община Смолян, а проявата се провежда под егидата на смолянския градоначалник. Турнирът е включен в Спортния календар на общината за 2015 г.