“Фен-85” с нови успехи на Втория национален турнир по спортни танци в Казанлък

Смолянският клуб по спортни танци “Фен-85” се представи отлично на провелия се на 14 май в Казанлък Втори национален турнир по спортни танци и купа “България”. В престижното състезание участваха над 170 двойки от клубове от цялата страна, които танцуваха латиноамерикански и стандартни танци.

Танцовата двойка Петър Сидеров и Райна Димитрова се представиха блестящо и заслужено се класираха на първо място, съобщи за Smolyannews.com треньора на клуба Васил Кондаклиев. При момичетата в категория “Соло Данс” Кристина Калемджиева също се класира първа и спечели златен медал, а Калина Маринова спечели трето място и бронзов медал. В категория до 11 години двойката Петър Калемджиев и Калина Маринова зае трето място. “Изключително успешно се развива танцовата формация за момичета до 13 години, която участва в редица състезания и се представя много добре, допълни Кондаклиев. Предстои създаването на нова формация за момичета над 15 години, като от другата седмица започваме усилени тренировки, а момичетата ще получат изключителни шансове за реализация”, разказа треньора. Утре, на 17 май целият Клуб по спортни танци “Фен 85” ще участва в Нощта на музеите в РИМ “Стою Шишков” – Смолян по повод Международния ден на музеите.