Два златни медала спечели „Карлък” от купа „България – 2012”

Два златни медала, две четвърти и едно шесто място спечелиха състезателите на смолянския спортен клуб „Карлък” в надпреварите по ориентиране за купа „България – 2012”, съобщи треньорът на тима Георги Иванов. Състезанието се проведе от 31 май до 3 юни в околностите на Самоков. Златни медали спечелиха Веселина Печилкова – Зашева и з.м.с. Игнат Орлов. Зашева завоюва купата при жени от 35 до 40 г., а Орлов спечели трофея в групата на мъже от 50 до 55 г.Микаела Витанова стана четвърта при девойките младша възраст, а съотборничката и Виктория Бойкова зае същото място при девойките до 20 г.Настя Томашова зае шестото място при девойките старша възраст. Малко не достигна на Микаела и Виктория да се качат на почетната стълбица, но в групите които те участваха конкуренцията бе сериозна, коментира Иванов. Силен бе и съставът, в който сили мери и Настя и класирането й за мен е много добро, каза още треньора.

В 36–то международно издание участие взеха състезатели от шест страни, както и всички клубове от страната, добави Иванов. Надпреварите се проведоха на много интересни и трудни терени. Тези отлични резултати, които постигнахме край Самоков ни дават основание да се надяваме за добри класирания на нашия клуб и в предстоящите състезания в страна, в които ще участват нашите състезатели от Смолян, категоричен бе Иванов.

Повече подробности четете във вестник “Родопски вести”