Ангелова & Мишонова и Колев & Митев триумфираха на Smolyan Beach Open

Светла Ангелова & Ирена Мишонова и Николай Колев & Константин Митев са очакваните победители от четвъртото издание на турнира по плажен волейбол Smolyan Beach Open от Националната верига на България.

Във финала при жените двойката, която представи страната ни на Европейските игри в Баку, изигра много силен мач и надигра Ася Динова & Славина Колева с 2:0 (21:16, 21:11). Третото място остана за двойката на Марица (Пловдив) Диана Малинова & Русена Сланчева. В малкия финал последните национални шампионки на България победиха Гергана Докузова & Маргарита Амиджинова с 2:0 (21:15, 21:9).

Много интересен бе и мъжкият финал, в който една срещу друга се изправиха две кърджалийски двойки. В първия гейм Колев & Митев се справиха сравнително лесно със съпротивата на Кирил Хаджиев & Делчо Раев, но вторият бе изключително равностоен. Хаджиев & Раев спасиха мачбол за противника, стигнаха и до свой геймбол, но загубиха следващите три разигравания, а с това и мача с 0:2 (13:21, 21:23). Третото място и тук остана за пловдивска двойка. Асен Дапев & Христо Георгиев спечелиха малкия финал с 2:0 (21:14, 21:19) срещу Михаил Атанасов & Николай Атанасов.